Straší ve Strašicích HAARP?
Manželé Mračkovi ze Strašic jsou na pokraji zhroucení, odborníci zůstávají bezradní. V rodinném domku už měsíc praskají žárovky, hoří zásuvky a přeskakují výboje. Lidé z ČEZ prohlásili, že nepomohlo ani odpojení domku od energetické sítě ani jeho nadstandardní uzemnění. Technici firmy ČEZ v domě proměřují všechny možné parametry od 13. října. K podivným úkazům říkají, že to nemůže být nic jiného než vysokofrekvenční záření, které před očima obyvatel domu zničilo dokonce i akvárium. Na měření tohoto záření ale ČEZ nemá zařízení.
Jednou z možností, jak by mohlo dojít k podobným úkazům, je zasažení domu paprskem pocházejícím z amerického vojenského výzkumného zařízení HAARP, které bylo údajně postaveno na základě experimentů vynálezce Nikoly Tesly.
Zkratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy nízkofrekvenční aktivní polární výzkumný program. Oficálně se jedná o program výzkumu ionosféry, ale prakticky všechna známá fakta svědčí o tom, že HAARP je zbraň, nebo alespoň vojenské zařízení. Pravdou ovšem je, že ionosféry se docela jistě týká.
Ionosféra, tedy řídká část atmosféry ve výšce zhruba od 80 kilometrů nad povrchem, obsahuje velké množství nabitých částic (iontů) a kromě jiného umožňuje šíření různých rádiových signálů.
Základna HAARP se nachází na Aljašce v oblasti Gakona, což je necelých 150 mil severovýchodně od města Anchorage. Další, poněkud menší zařízení takového typu je v místě jménem Arecibo v Norsku, třetí je v Portoriku. Podle některých zdrojů jsou další na jižní polokouli (snad dokonce poblíž jižního pólu). Kromě toho je po celé Zemi rozmístěno několik desítek dalších atmosférických "hořáků" mnohem menších rozměrů.
Systém pokrývá plochu asi 13 hektarů a je tvořen 180 anténami (12 krát 15 řad), z nichž každá má dva dipólové přenašeče o výkonu 10 000 W. Celá soustava má tedy výkon 3,6 MW (3,6 miliónu wattů). Antény mají dvě kmitočtová nastavení, a to 2,8 až 7 MHz a 7 až 10 MHz. HAARP tedy vysílá elektromagnetické vlnění do ionosféry, přičemž využívá některé její charakteristiky. Ionosféra funguje především jako gigantická "anténa", pomocí níž lze signál zaměřit na kterékoli místo na Zemi. (pramen).
Odkazy na další prameny:
Oficiální stránky projektu HAARP: The High Frequency Active Auroral Research Program
U.S. Naval Research Laboratory: E.J. Kennedy, P. Rodriguez, and C.A. Selcher: The High Frequency Active Auroral Research Program.
Další podrobné informace o systému HAARP najdete v českém seriálu článků
HAARP - Díl 1., Díl 2., Díl 3., Díl 4., Díl 5.
6.11.2009 08:30 [Trvalá adresa tohoto článku.]
Některé odkazy na cizí zdroje nemusí být s ohledem na časový odstup funkční.
Ahasweb, jehož autorem je Jan Bílek, podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.